Tripp Lite P806-010-R
P806-010-R picture photo
Mfg. Part Number
P806-010-R
Manufacturer
Product Category
D-Sub Cables
Brief Description
Datasheet Download
P806-010-R.pdf
Availability of P806-010-R
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
P806-010-R Order Process
Ship out your order
Specifications of P806-010-R
Internal Part NumberEIS-P806-010-R
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCables and Connectivity Portfolio
RoHS InformationDeclaration of Conformity
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyD-Sub Cables
Series-
1st ConnectorReceptacle, Female Sockets (2)
2nd ConnectorReceptacle, Female Sockets (2)
TypeDB09, DB25
Number of Positions9, 25
Length10.0' (3.05m)
ShieldingShielded
ColorBlack, Individual (Round)
UsageFile Transfer
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)P806-010-R
Related LinksP806-, P806-010-R Datasheet, Tripp Lite Distributor
P806-010-R Details Description
Related parts for P806-010-R
IC OPAMP GP 10MHZ 8MSOP datasheet.pdf
IC TXRX/REGISTER LV 5V 24SOIC datasheet.pdf
CONN FFC HEADER 6POS 2.54MM datasheet.pdf
IC TXRX USB 2.0 TX2 56VQFN datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 32W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
HEATER BLOCK datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.25 JMPR LGT 30 TYPE datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS INLINE PIN datasheet.pdf
DIODE FAST REC 1000V 120A SOT227 datasheet.pdf
OSC MEMS 125.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf