LEMO PAA.M0.2TL.AC52Z
PAA.M0.2TL.AC52Z picture photo
Mfg. Part Number
PAA.M0.2TL.AC52Z
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN INLINE PLUG 2PIN SLD CUP
Datasheet Download
PAA.M0.2TL.AC52Z.pdf
Availability of PAA.M0.2TL.AC52Z
QUANTITY
PAA.M0.2TL.AC52Z Order Process
Ship out your order
Specifications of PAA.M0.2TL.AC52Z
Internal Part NumberEIS-PAA.M0.2TL.AC52Z
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series1P
PackagingBulk
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions2
Shell Size - InsertM02
Shell Size, MIL-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
TerminationSolder Cup
Fastening TypePush-Pull, Detent Lock
OrientationA
Ingress ProtectionIP50 - Dust Protected
Shell Material, FinishPolyetherimide (PEI)
Contact FinishGold
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating10A
Voltage - Rated-
Operating Temperature-50°C ~ 170°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PAA.M0.2TL.AC52Z
Related LinksPAA.M0.2, PAA.M0.2TL.AC52Z Datasheet, LEMO Distributor
PAA.M0.2TL.AC52Z Details Description
Related parts for PAA.M0.2TL.AC52Z
HEADER OPEN .030"DIA .600 50POS datasheet.pdf
RES SMD 680K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
4 ROW VERTICAL HEADER SOLDER datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 6.3V 10% 2312 datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 500V 51A SP4 datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
OSC XO 106.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
BASED LED E10 YELLOW datasheet.pdf
CONN PNL MNT PLUG 4PIN CRIMP datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf