Vishay/BCcomponents PAC100003009FA1000
PAC100003009FA1000 picture photo
Mfg. Part Number
PAC100003009FA1000
Brief Description
RES 30 OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
PAC100003009FA1000.pdf
Availability of PAC100003009FA1000
QUANTITY
PAC100003009FA1000 Order Process
Ship out your order
Specifications of PAC100003009FA1000
Internal Part NumberEIS-PAC100003009FA1000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)30
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesFlame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 275°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.169" Dia x 0.433" L (4.30mm x 11.00mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PAC100003009FA1000
Related LinksPAC100003, PAC100003009FA1000 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
PAC100003009FA1000 Details Description
Related parts for PAC100003009FA1000
OSC XO 15.72864MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
RES SMD 910 OHM 0.1% 1/4W MELF datasheet.pdf
C/A FO LC SECURE SC RED 62.5 datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 3.3V IN 12V OUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 221 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 988K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 20% 10V AXIAL datasheet.pdf
RES 100 OHM 3/4W 0.5% RADIAL datasheet.pdf
MICRO 15C S 120" YEL FLOAT datasheet.pdf