Murata Electronics North America PAH-28/12.5-D48PB1-C
PAH-28/12.5-D48PB1-C picture photo
Mfg. Part Number
PAH-28/12.5-D48PB1-C
Brief Description
DC/DC CONVERT 28V 12.5A
Datasheet Download
PAH-28/12.5-D48PB1-C.pdf
Availability of PAH-28/12.5-D48PB1-C
QUANTITY
PAH-28/12.5-D48PB1-C Order Process
Ship out your order
Specifications of PAH-28/12.5-D48PB1-C
Internal Part NumberEIS-PAH-28/12.5-D48PB1-C
SeriesPAH-28
PackagingTray
TypeIsolated Module
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)36V
Voltage - Input (Max)75V
Voltage - Output 128V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)12.5A
Power (Watts) - Manufacture Series350W
Voltage - Isolation2.25kV (2250V)
Package / Case9-DIP Module
Size / Dimension2.40" L x 2.30" W x 0.50" H (61.0mm x 58.4mm x 12.7mm)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Efficiency93%
Power (Watts) - Max350W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PAH-28/12.5-D48PB1-C
PAH-28/12.5-D48PB1-C Details Description
Related parts for PAH-28/12.5-D48PB1-C
RES SMD 60.4KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 16POS GOLD datasheet.pdf
TVS DIODE 28.2VWM DO201AE datasheet.pdf
SENSOR SEALED GAUGE 0-100 BAR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf
Connector Header 8 Position 0.100" (2.54mm) Tin Surface Mount datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM R-TAB datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V DO219-M datasheet.pdf
500 TB SPR PLU F/SCREW datasheet.pdf
1.7-3.6V 1MHZ IND TMP 8-PDIP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 6POS PIN datasheet.pdf