TDK-Lambda Americas, Inc. PAH200H481R5/BC
PAH200H481R5/BC picture photo
Mfg. Part Number
PAH200H481R5/BC
Brief Description
CONVERT DC-DC 1.5V 70A 105W
Datasheet Download
PAH200H481R5/BC.pdf
Availability of PAH200H481R5/BC
QUANTITY
PAH200H481R5/BC Order Process
Ship out your order
Specifications of PAH200H481R5/BC
Internal Part NumberEIS-PAH200H481R5/BC
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)36V
Voltage - Input (Max)76V
Voltage - Output 11.5V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)60A
Power (Watts) - Manufacture Series200W
Voltage - Isolation1.5kV (1500V)
Package / Case14-DIP Module
Size / Dimension2.40" L x 2.28" W x 0.50" H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm)
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Efficiency84%
Power (Watts) - Max90W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PAH200H481R5/BC
Related LinksPAH200H, PAH200H481R5/BC Datasheet, TDK-Lambda Americas, Inc. Distributor
PAH200H481R5/BC Details Description
Related parts for PAH200H481R5/BC
TERM RING NYL 22-18AWG #4 datasheet.pdf
IC DAC 12BIT HIGH SPEED 28-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP POWER 1.6MHZ TO220-11 datasheet.pdf
VARISTOR 738V 1.75KA DISC 7MM datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 200W datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 130MA 3.4 OHM SMD datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 12AWG RED 100' datasheet.pdf
CAP FILM 16NF 5% 2000VDC RAD datasheet.pdf