TDK-Lambda Americas, Inc. PAH200H481R8/C
PAH200H481R8/C picture photo
Mfg. Part Number
PAH200H481R8/C
Brief Description
CONVERT DC-DC 1.8V 60A 108W
Datasheet Download
PAH200H481R8/C.pdf
Availability of PAH200H481R8/C
QUANTITY
PAH200H481R8/C Order Process
Ship out your order
Specifications of PAH200H481R8/C
Internal Part NumberEIS-PAH200H481R8/C
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)36V
Voltage - Input (Max)76V
Voltage - Output 11.8V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)60A
Power (Watts) - Manufacture Series200W
Voltage - Isolation1.5kV (1500V)
Package / Case14-DIP Module
Size / Dimension2.40" L x 2.28" W x 0.50" H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Efficiency87%
Power (Watts) - Max108W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PAH200H481R8/C
Related LinksPAH200H, PAH200H481R8/C Datasheet, TDK-Lambda Americas, Inc. Distributor
PAH200H481R8/C Details Description
Related parts for PAH200H481R8/C
SWITCH PUSH DPST 10A 110V datasheet.pdf
RES SMD 51.1K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU 8-SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 300UH 122MA 8.7 OHM TH datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA GOLD datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
RES SMD 277 OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
RUGGED RJ45 R/A JACK 8POS HDR datasheet.pdf