TDK-Lambda Americas, Inc. PAH200S48-15/P
PAH200S48-15/P picture photo
Mfg. Part Number
PAH200S48-15/P
Brief Description
CONVERT DC-DC 15V 201W 13.4A
Datasheet Download
PAH200S48-15/P.pdf
Availability of PAH200S48-15/P
QUANTITY
PAH200S48-15/P Order Process
Ship out your order
Specifications of PAH200S48-15/P
Internal Part NumberEIS-PAH200S48-15/P
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)36V
Voltage - Input (Max)76V
Voltage - Output 115V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)13.4A
Power (Watts) - Manufacture Series200W
Voltage - Isolation1.5kV (1500V)
Package / Case9-DIP Module
Size / Dimension2.40" L x 2.28" W x 0.50" H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm)
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Efficiency86%
Power (Watts) - Max201W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PAH200S48-15/P
Related LinksPAH200S, PAH200S48-15/P Datasheet, TDK-Lambda Americas, Inc. Distributor
PAH200S48-15/P Details Description
Related parts for PAH200S48-15/P
TRANS NPN 25V 0.7A TO-92 datasheet.pdf
CONN CARDEDGE 15DL POS .100 GOLD datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 5% 100VDC RADIAL datasheet.pdf
TRANSFORMER MODULE GIGABIT 1PORT datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
STRLT 239'12-3 68-323 39" 20'LD datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 400MA 875 MOHM datasheet.pdf
CONN RCPT CPC 37POS PANEL MOUNT datasheet.pdf