TDK-Lambda Americas, Inc. PAH200S48-24
PAH200S48-24 picture photo
Mfg. Part Number
PAH200S48-24
Brief Description
CONVERT DC-DC 24V 201.6W 8.4A
Datasheet Download
PAH200S48-24.pdf
Availability of PAH200S48-24
QUANTITY
PAH200S48-24 Order Process
Ship out your order
Specifications of PAH200S48-24
Internal Part NumberEIS-PAH200S48-24
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)36V
Voltage - Input (Max)76V
Voltage - Output 124V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)8.4A
Power (Watts) - Manufacture Series200W
Voltage - Isolation1.5kV (1500V)
Package / Case9-DIP Module
Size / Dimension2.40" L x 2.28" W x 0.50" H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm)
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Efficiency88%
Power (Watts) - Max201W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PAH200S48-24
Related LinksPAH200, PAH200S48-24 Datasheet, TDK-Lambda Americas, Inc. Distributor
PAH200S48-24 Details Description
Related parts for PAH200S48-24
CONN HEADER .100 SINGL STR 8POS datasheet.pdf
IC SWITCH SPDT SOT23-6 datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CARDEDGE LO PRO 86POS .156 GRN datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 2:4 266MHZ 20TSSOP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
LI98 THERMAL TAPE 150X150X0.2MM datasheet.pdf
MULTI-PAIR 54COND 22AWG 500' datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1 OHM 1% 50W datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 156POS GOLD datasheet.pdf