Cypress Semiconductor PALC22V10D-25JC
PALC22V10D-25JC picture photo
Mfg. Part Number
PALC22V10D-25JC
Manufacturer
Product Category
Embedded - PLDs (Programmable Logic Device)
Brief Description
IC PLD 10MC 25NS 28PLCC
Datasheet Download
PALC22V10D-25JC.pdf
Availability of PALC22V10D-25JC
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
PALC22V10D-25JC Order Process
Ship out your order
Specifications of PALC22V10D-25JC
Internal Part NumberEIS-PALC22V10D-25JC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package37
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - PLDs (Programmable Logic Device)
Series-
PackagingTube
Programmable TypePAL FLASH
Number of Macrocells10
Voltage - Input5V
Speed25ns
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case28-LCC (J-Lead)
Supplier Device Package28-PLCC (11.51x11.51)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PALC22V10D-25JC
Related LinksPALC22V, PALC22V10D-25JC Datasheet, Cypress Semiconductor Distributor
PALC22V10D-25JC Details Description
Related parts for PALC22V10D-25JC
CUTTER SIDE OVAL SEMI-FLUSH 4" datasheet.pdf
LED 7SEG .30" SGL 565NM GRN CC datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN HEADER 9POS STR .100" GOLD datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.1A 30V datasheet.pdf