Taiyo Yuden PAS3225P2R6143
PAS3225P2R6143 picture photo
Mfg. Part Number
PAS3225P2R6143
Brief Description
CAP 14MF 2.6V SURFACE MOUNT
Datasheet Download
PAS3225P2R6143.pdf
Availability of PAS3225P2R6143
QUANTITY
PAS3225P2R6143 Order Process
Ship out your order
Specifications of PAS3225P2R6143
Internal Part NumberEIS-PAS3225P2R6143
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN OtherBusiness Transfer 28/Aug/2015
Standard Package10,000
Category Capacitors
FamilyElectric Double Layer Capacitors, Supercaps
SeriesPAS
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance14mF
Tolerance-
Voltage - Rated2.6V
ESR (Equivalent Series Resistance)80 Ohm
Lifetime @ Temp.-
TerminationSurface Mount
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Lead Spacing-
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)
Operating Temperature-30°C ~ 70°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PAS3225P2R6143
Related LinksPAS3225, PAS3225P2R6143 Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
PAS3225P2R6143 Details Description
Related parts for PAS3225P2R6143
CAP ALUM 330UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
HEX STANDOFF 4-40 BRASS 1/4" datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 8A 125V datasheet.pdf
RES 75 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.048V SOT23-5 datasheet.pdf
T-FLASH 3.05H WITH DETEC datasheet.pdf
KIT DEV FOR 89H32H8G3 datasheet.pdf
Connector Header, Top or Bottom Entry 50 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
DIA 4MM 1.2MM PW NPN NC datasheet.pdf