Vishay Thin Film PAT0603E2800BST1
PAT0603E2800BST1 picture photo
Mfg. Part Number
PAT0603E2800BST1
Brief Description
RES SMD 280 OHM 0.1% 0.15W 0603
Datasheet Download
PAT0603E2800BST1.pdf
Availability of PAT0603E2800BST1
QUANTITY
PAT0603E2800BST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PAT0603E2800BST1
Internal Part NumberEIS-PAT0603E2800BST1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)280
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.15W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Height0.018" (0.46mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PAT0603E2800BST1
Related LinksPAT0603E, PAT0603E2800BST1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PAT0603E2800BST1 Details Description
Related parts for PAT0603E2800BST1
RES SMD 8.2 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE SMBUS 8VSSOP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 120A D2PAK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 25W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 57POS SKT datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SP3T 0.4VA 20V datasheet.pdf
FILTER CABLE/CLAMP 140 OHM 12MM datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.6V 3W DO204AL datasheet.pdf