Vishay Thin Film PAT0603E6190BST1
PAT0603E6190BST1 picture photo
Mfg. Part Number
PAT0603E6190BST1
Brief Description
RES SMD 619 OHM 0.1% 0.15W 0603
Datasheet Download
PAT0603E6190BST1.pdf
Availability of PAT0603E6190BST1
QUANTITY
PAT0603E6190BST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PAT0603E6190BST1
Internal Part NumberEIS-PAT0603E6190BST1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)619
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.15W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Height0.018" (0.46mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PAT0603E6190BST1
Related LinksPAT0603E, PAT0603E6190BST1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PAT0603E6190BST1 Details Description
Related parts for PAT0603E6190BST1
SURGE SUPP THYRISTOR 200V TO-92 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 24V datasheet.pdf
RES SMD 619K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
A22TK-2RL-21-02 datasheet.pdf
HD RA SMT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 28POS .125" datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
IMPRASSY6PR10CUNG0.46SNNOKEY datasheet.pdf
CAP CER 43PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
15000UF 16V 35X30 85C SI datasheet.pdf