Vishay Thin Film PAT0603E93R1BST1
PAT0603E93R1BST1 picture photo
Mfg. Part Number
PAT0603E93R1BST1
Brief Description
RES SMD 93.1 OHM 0.1% 0.15W 0603
Datasheet Download
PAT0603E93R1BST1.pdf
Availability of PAT0603E93R1BST1
QUANTITY
PAT0603E93R1BST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PAT0603E93R1BST1
Internal Part NumberEIS-PAT0603E93R1BST1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)93.1
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.15W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Height0.018" (0.46mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PAT0603E93R1BST1
Related LinksPAT0603E, PAT0603E93R1BST1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PAT0603E93R1BST1 Details Description
Related parts for PAT0603E93R1BST1
CONN HEADER 6POS 3MM RT ANG TIN datasheet.pdf
RES SMD 953K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2.2MHZ 8SOIC datasheet.pdf
SENSOR 15PSIS 7/16 UNF 5V 12" datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 43K OHM 1206 datasheet.pdf
IC SRAM 36MBIT 250MHZ 165FBGA datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 100V 5% BP 1812 datasheet.pdf
RES 2 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf