Vishay Thin Film PAT0603E95R3BST1
PAT0603E95R3BST1 picture photo
Mfg. Part Number
PAT0603E95R3BST1
Brief Description
RES SMD 95.3 OHM 0.1% 0.15W 0603
Datasheet Download
PAT0603E95R3BST1.pdf
Availability of PAT0603E95R3BST1
QUANTITY
PAT0603E95R3BST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PAT0603E95R3BST1
Internal Part NumberEIS-PAT0603E95R3BST1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)95.3
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.15W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Height0.018" (0.46mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PAT0603E95R3BST1
Related LinksPAT0603E, PAT0603E95R3BST1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PAT0603E95R3BST1 Details Description
Related parts for PAT0603E95R3BST1
CONN EDGECARD 130POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOIC datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 28POS GOLD datasheet.pdf
CONN ADAPTER 5P-5P F-M PNL MNT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
IC REG LDO 3.4V 0.2A 4X2SON datasheet.pdf
RES 100 OHM 5W 5% RADIAL datasheet.pdf