Stackpole Electronics Inc. WW12FT78R7
WW12FT78R7 picture photo
Mfg. Part Number
WW12FT78R7
Brief Description
RES 78.7 OHM 0.4W 1% AXIAL
Datasheet Download
WW12FT78R7.pdf
Availability of WW12FT78R7
QUANTITY
WW12FT78R7 Order Process
Ship out your order
Specifications of WW12FT78R7
Internal Part NumberEIS-WW12FT78R7
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)78.7
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 350°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.110" Dia x 0.312" L (2.79mm x 7.92mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WW12FT78R7
Related LinksWW12F, WW12FT78R7 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
WW12FT78R7 Details Description
Related parts for WW12FT78R7
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 44POS .156 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 6A SYNC 25MLP datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 7/16-20UNF .5-4.5V datasheet.pdf
CHOKE COMMON MODE 4.0A SMD datasheet.pdf
CAP CER 150PF 2KV Y5R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
RES 2.74K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M5 NYLON 46MM datasheet.pdf
CONN RCPT FLEX 10POS FOR SKTS datasheet.pdf