Vishay Thin Film PAT0603E9880BST1
PAT0603E9880BST1 picture photo
Mfg. Part Number
PAT0603E9880BST1
Brief Description
RES SMD 988 OHM 0.1% 0.15W 0603
Datasheet Download
PAT0603E9880BST1.pdf
Availability of PAT0603E9880BST1
QUANTITY
PAT0603E9880BST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PAT0603E9880BST1
Internal Part NumberEIS-PAT0603E9880BST1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)988
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.15W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Height0.018" (0.46mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PAT0603E9880BST1
Related LinksPAT0603E, PAT0603E9880BST1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PAT0603E9880BST1 Details Description
Related parts for PAT0603E9880BST1
XFRMR LAMINATED 6VA THRU HOLE datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 20W datasheet.pdf
CAP CER 3PF 50V 0606 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 900V 13A TO-247 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 3KV 250MA DO204 datasheet.pdf
CONN RING TONG 22-16AWG #8 D-G datasheet.pdf
IC KEY DECODER 19I/O EXP 24LFCSP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 8A TO251A datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M12 NYLON 57MM datasheet.pdf
FILTER EMI 270PF 100V RADIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf