Vishay Thin Film PAT0805E1451BST1
PAT0805E1451BST1 picture photo
Mfg. Part Number
PAT0805E1451BST1
Brief Description
RES SMD 1.45K OHM 0.1% 1/5W 0805
Datasheet Download
PAT0805E1451BST1.pdf
Availability of PAT0805E1451BST1
QUANTITY
PAT0805E1451BST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PAT0805E1451BST1
Internal Part NumberEIS-PAT0805E1451BST1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.45k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.2W, 1/5W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.018" (0.46mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PAT0805E1451BST1
Related LinksPAT0805E, PAT0805E1451BST1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PAT0805E1451BST1 Details Description
Related parts for PAT0805E1451BST1
IC QUAD DIFF COMP 14-SOIC datasheet.pdf
IC CPLD 144MC 10NS 100TQFP datasheet.pdf
CONN HEADER 31POS SNGL 2MM T/H datasheet.pdf
RES SMD 634K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 5.8VOUT 75W datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 25A 240VAC 28VDC datasheet.pdf
RES 9.8K OHM 0.3W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
IC FPGA 360 I/O 484FBGA datasheet.pdf
FIXED IND 270UH 1.2A 450 MOHM datasheet.pdf