Vishay Thin Film PAT0805E4421BST1
PAT0805E4421BST1 picture photo
Mfg. Part Number
PAT0805E4421BST1
Brief Description
RES SMD 4.42K OHM 0.1% 1/5W 0805
Datasheet Download
PAT0805E4421BST1.pdf
Availability of PAT0805E4421BST1
QUANTITY
PAT0805E4421BST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PAT0805E4421BST1
Internal Part NumberEIS-PAT0805E4421BST1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.42k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.2W, 1/5W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.018" (0.46mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PAT0805E4421BST1
Related LinksPAT0805E, PAT0805E4421BST1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PAT0805E4421BST1 Details Description
Related parts for PAT0805E4421BST1
CONN EDGECARD 98POS .125 EXTEND datasheet.pdf
IC CURRENT MONITOR 3.5% 14SOIC datasheet.pdf
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 45V TO247AD datasheet.pdf
CBL 33POS 0.5MM JMPR TYPE A 10" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
RES 500K OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
NSCC RCPT CONN 1.5 SHNT SHT VER datasheet.pdf
CONN PLUG HOUSING SC 0.9MM FIBER datasheet.pdf