Vishay Thin Film PAT0805E9202BST1
PAT0805E9202BST1 picture photo
Mfg. Part Number
PAT0805E9202BST1
Brief Description
RES SMD 92K OHM 0.1% 1/5W 0805
Datasheet Download
PAT0805E9202BST1.pdf
Availability of PAT0805E9202BST1
QUANTITY
PAT0805E9202BST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PAT0805E9202BST1
Internal Part NumberEIS-PAT0805E9202BST1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)92k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.2W, 1/5W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.018" (0.46mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PAT0805E9202BST1
Related LinksPAT0805E, PAT0805E9202BST1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PAT0805E9202BST1 Details Description
Related parts for PAT0805E9202BST1
CTRLR TEMP SSR 240V 90A AC OUT datasheet.pdf
CAP ALUM 1700UF 350V SCREW datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
INSERT FEMALE 108POS CRIMP datasheet.pdf
CONN HEADER 3POS STR .100" GOLD datasheet.pdf
SYSTEM CABLE datasheet.pdf
IC MPU Q OR IQ 1.5GHZ 1295FCBGA datasheet.pdf
RES SMD 24.9K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf