Sullins Connector Solutions PBC11SACN
PBC11SACN picture photo
Mfg. Part Number
PBC11SACN
Brief Description
CONN HEADER .100 SINGL STR 11POS
Datasheet Download
PBC11SACN.pdf
Availability of PBC11SACN
QUANTITY
PBC11SACN Order Process
Ship out your order
Specifications of PBC11SACN
Internal Part NumberEIS-PBC11SACN
Number of Positions11
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PBC11SACN
Related LinksPBC1, PBC11SACN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PBC11SACN Details Description
Related parts for PBC11SACN
Connector Receptacle 12 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC OPAMP CURRENT SENSE RRO 8SO datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 05VIN +/-3.3VOUT datasheet.pdf
CABLE CAT5E 8COND 24AWG 2500' datasheet.pdf
RES 0.806 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
THERMOMETER IR -22 TO 1202F datasheet.pdf
CONN PLUG 23POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN RECEPT 6POS 2MM TIN IDC datasheet.pdf
TVS DIODE 36VWM 71VC SOT23 datasheet.pdf
308FXE2-ST-15 SWITCH datasheet.pdf
LED XLAMP XB-H WHITE SMD datasheet.pdf
FIXED IND 43NH 4A 7.9 MOHM SMD datasheet.pdf