Vishay/Sprague T95S225M020HSSL
T95S225M020HSSL picture photo
Mfg. Part Number
T95S225M020HSSL
Brief Description
CAP TANT 2.2UF 20V 20% 1507
Datasheet Download
T95S225M020HSSL.pdf
Availability of T95S225M020HSSL
QUANTITY
T95S225M020HSSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95S225M020HSSL
Internal Part NumberEIS-T95S225M020HSSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,250
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.2µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated20V
ESR (Equivalent Series Resistance)3.5 Ohm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1507 (3718 Metric)
Size / Dimension0.143" L x 0.072" W (3.63mm x 1.83mm)
Height - Seated (Max)0.056" (1.42mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95S225M020HSSL
Related LinksT95S225, T95S225M020HSSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95S225M020HSSL Details Description
Related parts for T95S225M020HSSL
DEKAFIX FWZ 6.5 MKD 41-50 50/CD datasheet.pdf
DIRECTIONAL COUPLER 880MHZ 0603 datasheet.pdf
ACCELEROMETER MEMS 3AXIS 16-LGA datasheet.pdf
RES SMD 93.1K OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
IC FPGA 125 I/O 160PQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
3G3_X BRAKING RESISTOR datasheet.pdf
RES 2.37 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM L-TAB datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS INLINE PIN datasheet.pdf
RES 7.5M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf