Sullins Connector Solutions PBC11SFBN
PBC11SFBN picture photo
Mfg. Part Number
PBC11SFBN
Brief Description
CONN HEADER .100 SINGL STR 11POS
Datasheet Download
PBC11SFBN.pdf
Availability of PBC11SFBN
QUANTITY
PBC11SFBN Order Process
Ship out your order
Specifications of PBC11SFBN
Internal Part NumberEIS-PBC11SFBN
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.318" (8.08mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PBC11SFBN
Related LinksPBC1, PBC11SFBN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PBC11SFBN Details Description
Related parts for PBC11SFBN
IC CIRCUIT RESET PWR-ON SOT23-5 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB OTP 44PLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
PHOTOTRANSISTOR NPN 5MM 880NM datasheet.pdf
RES 200 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 845 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 19.6K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 100MA 19 OHM TH datasheet.pdf