Sullins Connector Solutions PBC13SFCN
PBC13SFCN picture photo
Mfg. Part Number
PBC13SFCN
Brief Description
CONN HEADER .100 SINGL STR 13POS
Datasheet Download
PBC13SFCN.pdf
Availability of PBC13SFCN
QUANTITY
PBC13SFCN Order Process
Ship out your order
Specifications of PBC13SFCN
Internal Part NumberEIS-PBC13SFCN
Number of Positions13
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.318" (8.08mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PBC13SFCN
Related LinksPBC1, PBC13SFCN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PBC13SFCN Details Description
Related parts for PBC13SFCN
CAP CER 470PF 630V NP0 1206 datasheet.pdf
DIODE 6A 400V KBU datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
RES 49.9 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 24PF 400VAC SL RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 15K OHM 0.1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 6POS GOLD datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 38POS GOLD datasheet.pdf
RES CHAS MNT 12.5 OHM 5% 250W datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 100MA 0201 datasheet.pdf