Sullins Connector Solutions PBC14SFDN
PBC14SFDN picture photo
Mfg. Part Number
PBC14SFDN
Brief Description
CONN HEADER .100 SINGL STR 14POS
Datasheet Download
PBC14SFDN.pdf
Availability of PBC14SFDN
QUANTITY
PBC14SFDN Order Process
Ship out your order
Specifications of PBC14SFDN
Internal Part NumberEIS-PBC14SFDN
Number of Positions14
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.318" (8.08mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PBC14SFDN
Related LinksPBC1, PBC14SFDN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PBC14SFDN Details Description
Related parts for PBC14SFDN
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 WW datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf