Sullins Connector Solutions PBC14SFEN
PBC14SFEN picture photo
Mfg. Part Number
PBC14SFEN
Brief Description
CONN HEADER .100 SINGL STR 14POS
Datasheet Download
PBC14SFEN.pdf
Availability of PBC14SFEN
QUANTITY
PBC14SFEN Order Process
Ship out your order
Specifications of PBC14SFEN
Internal Part NumberEIS-PBC14SFEN
Number of Positions14
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.318" (8.08mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PBC14SFEN
Related LinksPBC1, PBC14SFEN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PBC14SFEN Details Description
Related parts for PBC14SFEN
RES 15K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
PROGRAMMER STANDALONE 40-DIP datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
RES 11.8 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN HDR 52POS 2.54MM T/H GOLD datasheet.pdf
IC OSC VCXO 644.5313MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
ULTRA-FLEX FEP 40 AWG 1000 FT BU datasheet.pdf
SWITCH,PUSHBUTTON datasheet.pdf
CTV 39C 39#16 PIN PLUG datasheet.pdf
26500 55C 55#20 P RECP SS LC datasheet.pdf
250UF 6V 8X17.5 85C AXI datasheet.pdf