Cree Inc. XPGWHT-H1-R250-00CZ6
XPGWHT-H1-R250-00CZ6 picture photo
Mfg. Part Number
XPGWHT-H1-R250-00CZ6
Brief Description
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 2SMD
Datasheet Download
XPGWHT-H1-R250-00CZ6.pdf
Availability of XPGWHT-H1-R250-00CZ6
QUANTITY
XPGWHT-H1-R250-00CZ6 Order Process
Ship out your order
Specifications of XPGWHT-H1-R250-00CZ6
Internal Part NumberEIS-XPGWHT-H1-R250-00CZ6
PackagingTape & Reel (TR)
ColorWhite, Warm
CCT (K)3500K
Flux @ 85°C, Current - Test-
Flux @ 25°C, Current - Test104 lm (100 lm ~ 107 lm)
Current - Test350mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ)2.9V
Lumens/Watt @ Current - Test102 lm/W
CRI (Color Rendering Index)80
Current - Max1.5A
Thermal Resistance of Package4°C/W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XPGWHT-H1-R250-00CZ6
Related LinksXPGWHT-H1-, XPGWHT-H1-R250-00CZ6 Datasheet, Cree Inc. Distributor
XPGWHT-H1-R250-00CZ6 Details Description
Related parts for XPGWHT-H1-R250-00CZ6
RES ARRAY 4 RES 150 OHM 2012 datasheet.pdf
CONN RING TONGUE 14-12AWG #10 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 1.2V 35W datasheet.pdf
CAP TANT 0.47UF 35V 10% 1411 datasheet.pdf
CAP TANT 0.33UF 25V 10% 1206 datasheet.pdf
OSC MEMS 18.432MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 200W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 5A 120V datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V TO-220AB datasheet.pdf
RES SMD 332 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf