Sullins Connector Solutions PBC22SFEN
PBC22SFEN picture photo
Mfg. Part Number
PBC22SFEN
Brief Description
CONN HEADER .100 SINGL STR 22POS
Datasheet Download
PBC22SFEN.pdf
Availability of PBC22SFEN
QUANTITY
PBC22SFEN Order Process
Ship out your order
Specifications of PBC22SFEN
Internal Part NumberEIS-PBC22SFEN
Number of Positions22
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.318" (8.08mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PBC22SFEN
Related LinksPBC2, PBC22SFEN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PBC22SFEN Details Description
Related parts for PBC22SFEN
RES SMD 220 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 0.006 OHM 5% 2W 2512 datasheet.pdf
FIBER OPT CRIMP TOOL SIMP/DUPLEX datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 59K OHM 1% 1/2W 2010 datasheet.pdf
SAFETY MAT 1200X1250MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 7POS THRUHL datasheet.pdf
DSUB 25W3 F PCR/A G datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
RES SMD 422 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf