Sullins Connector Solutions PBC23SABN
PBC23SABN picture photo
Mfg. Part Number
PBC23SABN
Brief Description
CONN HEADER .100 SINGL STR 23POS
Datasheet Download
PBC23SABN.pdf
Availability of PBC23SABN
QUANTITY
PBC23SABN Order Process
Ship out your order
Specifications of PBC23SABN
Internal Part NumberEIS-PBC23SABN
Number of Positions23
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PBC23SABN
Related LinksPBC2, PBC23SABN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PBC23SABN Details Description
Related parts for PBC23SABN
SCREWDRIVER SQUARE #3 10.55" datasheet.pdf
CONN FFC TOP 14POS 1.25MM R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN FAX MOD SOCKET 124POS 5GOLD datasheet.pdf
RES 70K OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
BUSHING SPLIT 1.171" NYLON BLACK datasheet.pdf
TVS DIODE 36.8VWM 59.3VC DO215AB datasheet.pdf
MOD IR RCVR 40KHZ TOP VIEW datasheet.pdf
RES 91 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf