Sullins Connector Solutions PBC23SBEN
PBC23SBEN picture photo
Mfg. Part Number
PBC23SBEN
Brief Description
CONN HEADER .100 SINGL R/A 23POS
Datasheet Download
PBC23SBEN.pdf
Availability of PBC23SBEN
QUANTITY
PBC23SBEN Order Process
Ship out your order
Specifications of PBC23SBEN
Internal Part NumberEIS-PBC23SBEN
Number of Positions23
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PBC23SBEN
Related LinksPBC2, PBC23SBEN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PBC23SBEN Details Description
Related parts for PBC23SBEN
CAP ALUM 220UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CABLE TIE STD FLORESC GRN 11.5" datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS .100" DUAL TIN datasheet.pdf
TRANS NPN DARL 45V 1A TO-92 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 2KB FLASH 28DIP datasheet.pdf
CONN CAP SEALING FOR PX0800 datasheet.pdf
RES NETWORK 5 RES MULT OHM 8SOIC datasheet.pdf
RES 1.69K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf