Sullins Connector Solutions PBC25SBAN
PBC25SBAN picture photo
Mfg. Part Number
PBC25SBAN
Brief Description
CONN HEADER .100 SINGL R/A 25POS
Datasheet Download
PBC25SBAN.pdf
Availability of PBC25SBAN
QUANTITY
PBC25SBAN Order Process
Ship out your order
Specifications of PBC25SBAN
Internal Part NumberEIS-PBC25SBAN
Number of Positions25
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PBC25SBAN
Related LinksPBC2, PBC25SBAN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PBC25SBAN Details Description
Related parts for PBC25SBAN
IC OPAMP GP 50MHZ 8SOIC datasheet.pdf
FLEX CABLE - AFK06A/AE06/AFH06T datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 47K OHM 8SIP datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 31POS R/A datasheet.pdf
CONV DC/DC 80W 12VIN 16AOUT SMD datasheet.pdf
SWTCH TOP ROLLR PLUNGR SPDT 120V datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR AD8038AR datasheet.pdf
RES 68.1K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
PWRBLADE R/A HDR datasheet.pdf
CAP TANT POLY 22UF 10V 1206 datasheet.pdf