Sullins Connector Solutions PBC25SFEN
PBC25SFEN picture photo
Mfg. Part Number
PBC25SFEN
Brief Description
CONN HEADER .100 SINGL STR 25POS
Datasheet Download
PBC25SFEN.pdf
Availability of PBC25SFEN
QUANTITY
PBC25SFEN Order Process
Ship out your order
Specifications of PBC25SFEN
Internal Part NumberEIS-PBC25SFEN
Number of Positions25
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.318" (8.08mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PBC25SFEN
Related LinksPBC2, PBC25SFEN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PBC25SFEN Details Description
Related parts for PBC25SFEN
RES 20.5K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
BOARD EVAL EXPERIMENT KS8993F datasheet.pdf
IC SRAM 128KBIT 17NS 68PLCC datasheet.pdf
FUSE SEMICONDUCTOR 12A 150VAC datasheet.pdf
RES 7.77K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
DECI-CENTER JUMPERS 18POS datasheet.pdf
RES SMD 0.015 OHM 1% 2W 3637 datasheet.pdf
RES SMD 118 OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
TV 13C 13#22D PIN WALL RECP datasheet.pdf
24-bit, 96kHz Stereo DAC IC datasheet.pdf