Sullins Connector Solutions PBC26SFEN
PBC26SFEN picture photo
Mfg. Part Number
PBC26SFEN
Brief Description
CONN HEADER .100 SINGL STR 26POS
Datasheet Download
PBC26SFEN.pdf
Availability of PBC26SFEN
QUANTITY
PBC26SFEN Order Process
Ship out your order
Specifications of PBC26SFEN
Internal Part NumberEIS-PBC26SFEN
Number of Positions26
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.318" (8.08mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PBC26SFEN
Related LinksPBC2, PBC26SFEN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PBC26SFEN Details Description
Related parts for PBC26SFEN
RES 1.0K OHM 5%10W MET OXIDE AXL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN DIN PLUG 32POS R/A GOLD datasheet.pdf
TXRX SFP+ SMF 10/1GBD datasheet.pdf
IC FPGA 96 I/O 144FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 250W datasheet.pdf
RES 124 OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100" datasheet.pdf