Sullins Connector Solutions PBC28SAFN
PBC28SAFN picture photo
Mfg. Part Number
PBC28SAFN
Brief Description
CONN HEADER .100 SINGL STR 28POS
Datasheet Download
PBC28SAFN.pdf
Availability of PBC28SAFN
QUANTITY
PBC28SAFN Order Process
Ship out your order
Specifications of PBC28SAFN
Internal Part NumberEIS-PBC28SAFN
Number of Positions28
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PBC28SAFN
Related LinksPBC2, PBC28SAFN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PBC28SAFN Details Description
Related parts for PBC28SAFN
SWITCH KVM PS/2 4PORT W/CABLE datasheet.pdf
LED 15MM BAYONET GREEN 14V datasheet.pdf
IC LOG-LIMITING AMP 16-SOIC datasheet.pdf
IC BRIDGE HIERARCH ADDRSS 28SOIC datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 47K OHM 6SIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES 10.5K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 200MA SC70 datasheet.pdf
RES 107K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 5% 15V 2214 datasheet.pdf
BUZZER PIEZO 42.9MM PANEL MOUNT datasheet.pdf