Sullins Connector Solutions PBC30SAAN
PBC30SAAN picture photo
Mfg. Part Number
PBC30SAAN
Brief Description
CONN HEADER .100 SINGL STR 30POS
Datasheet Download
PBC30SAAN.pdf
Availability of PBC30SAAN
QUANTITY
PBC30SAAN Order Process
Ship out your order
Specifications of PBC30SAAN
Internal Part NumberEIS-PBC30SAAN
Number of Positions30
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PBC30SAAN
Related LinksPBC3, PBC30SAAN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PBC30SAAN Details Description
Related parts for PBC30SAAN
RES SMD 43.2K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
HOOK-UP SOLID 18AWG RED 100' datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 14POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
FIXED IND 270UH 940MA 1.11 OHM datasheet.pdf
KIT DES BALLAST 26W IRS2530D datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 21POS 7.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 25W datasheet.pdf