Sullins Connector Solutions PBC30SAEN
PBC30SAEN picture photo
Mfg. Part Number
PBC30SAEN
Brief Description
CONN HEADER .100 SINGL STR 30POS
Datasheet Download
PBC30SAEN.pdf
Availability of PBC30SAEN
QUANTITY
PBC30SAEN Order Process
Ship out your order
Specifications of PBC30SAEN
Internal Part NumberEIS-PBC30SAEN
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PBC30SAEN
Related LinksPBC3, PBC30SAEN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PBC30SAEN Details Description
Related parts for PBC30SAEN
NON-STANDARD PART CALL FIRST datasheet.pdf
SWITCH PLUNGER SPDT 5A SOLDER datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL STR 32POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CABLE STR FEMALE-FEMALE 4POS 3' datasheet.pdf
CABLE 3COND 22AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
MICRO 9C S 10" WHT NI datasheet.pdf
RES SMD 2.74K OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf
LOOP, BELT datasheet.pdf
CRYSTAL 30.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf