Sullins Connector Solutions PBC30SAGN
PBC30SAGN picture photo
Mfg. Part Number
PBC30SAGN
Brief Description
CONN HEADER .100 SINGL STR 30POS
Datasheet Download
PBC30SAGN.pdf
Availability of PBC30SAGN
QUANTITY
PBC30SAGN Order Process
Ship out your order
Specifications of PBC30SAGN
Internal Part NumberEIS-PBC30SAGN
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PBC30SAGN
Related LinksPBC3, PBC30SAGN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PBC30SAGN Details Description
Related parts for PBC30SAGN
IC VREF SERIES 10V TO5-3 datasheet.pdf
IDC CABLE - AKR40B/AE40M/APK40B datasheet.pdf
BIT HEX TR 5/64" 1.1" datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-36VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
MOSFET N-CH 200V 34A TO263-3 datasheet.pdf
RES 620 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
POT 5K OHM 1W HYBRITRON LINEAR datasheet.pdf
RES SMD 5.32K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
INSULATING SLEEVE FOR MPS METAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 12VOUT 25W datasheet.pdf
SENSOR PHOTO PNP 150MM 12-24VDC datasheet.pdf