Sullins Connector Solutions PBC31SBBN
PBC31SBBN picture photo
Mfg. Part Number
PBC31SBBN
Brief Description
CONN HEADER .100 SINGL R/A 31POS
Datasheet Download
PBC31SBBN.pdf
Availability of PBC31SBBN
QUANTITY
PBC31SBBN Order Process
Ship out your order
Specifications of PBC31SBBN
Internal Part NumberEIS-PBC31SBBN
Number of Positions31
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PBC31SBBN
Related LinksPBC3, PBC31SBBN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PBC31SBBN Details Description
Related parts for PBC31SBBN
IC FLASH 2GBIT 33NS 69FBGA datasheet.pdf
RES SMD 220K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 53.6 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 7/16-20UNF .5-4.5V datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 2POS 5.08MM datasheet.pdf
ANTENNA PCB GSM WCDMA datasheet.pdf
MF+ HCS VERT HDR DR 12CKT V-0 datasheet.pdf
CONN PC CARD datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X51MM 48VDC WIRE datasheet.pdf