Sullins Connector Solutions PBC32SADN
PBC32SADN picture photo
Mfg. Part Number
PBC32SADN
Brief Description
CONN HEADER .100 SINGL STR 32POS
Datasheet Download
PBC32SADN.pdf
Availability of PBC32SADN
QUANTITY
PBC32SADN Order Process
Ship out your order
Specifications of PBC32SADN
Internal Part NumberEIS-PBC32SADN
Number of Positions32
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PBC32SADN
Related LinksPBC3, PBC32SADN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PBC32SADN Details Description
Related parts for PBC32SADN
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20SOIC datasheet.pdf
RELAY SSR PANEL MOUNT datasheet.pdf
IC OPAMP GP 140KHZ RRO 8UMAX datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 400W datasheet.pdf
TRIAC 800V 8A TO220F datasheet.pdf
IC OSC PCI EXPRESS 1OUTPUT datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 235MA 1.7 OHM datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V 1.3NS 30PPM datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
SENSOR HALL EFFECT datasheet.pdf
DIODE ZENER 24V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf