Sullins Connector Solutions PBC32SAFN
PBC32SAFN picture photo
Mfg. Part Number
PBC32SAFN
Brief Description
CONN HEADER .100 SINGL STR 32POS
Datasheet Download
PBC32SAFN.pdf
Availability of PBC32SAFN
QUANTITY
PBC32SAFN Order Process
Ship out your order
Specifications of PBC32SAFN
Internal Part NumberEIS-PBC32SAFN
Number of Positions32
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PBC32SAFN
Related LinksPBC3, PBC32SAFN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PBC32SAFN Details Description
Related parts for PBC32SAFN
IC UART WITH FIFO 40-DIP datasheet.pdf
IC OPAMP CFA 1.7GHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 3 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
GDT 75V 20% 20KA datasheet.pdf
CABLE 5POS FMALE,RA-MALE M12 20M datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 14POS DUAL SMD datasheet.pdf
FIXED IND 120UH 59MA 14 OHM SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS T/H datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 85MA 1.68 OHM SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 6POS PIN datasheet.pdf