Sullins Connector Solutions PBC33DFCN
PBC33DFCN picture photo
Mfg. Part Number
PBC33DFCN
Brief Description
CONN HEADER .100 DUAL STR 66POS
Datasheet Download
PBC33DFCN.pdf
Availability of PBC33DFCN
QUANTITY
PBC33DFCN Order Process
Ship out your order
Specifications of PBC33DFCN
Internal Part NumberEIS-PBC33DFCN
Number of Positions66
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.318" (8.08mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PBC33DFCN
Related LinksPBC3, PBC33DFCN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PBC33DFCN Details Description
Related parts for PBC33DFCN
DIODE ZENER 14V 500MW DO35 datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS VERT GOLD T/H datasheet.pdf
DFK2-40 COMPENSATED CHOKE 15A datasheet.pdf
OSC XO 22.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 3POS SKT datasheet.pdf
DIODE GEN PURP REV 600V 70A DO5 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 55POS JAM NUT SKT datasheet.pdf