Sullins Connector Solutions PBC33DFEN
PBC33DFEN picture photo
Mfg. Part Number
PBC33DFEN
Brief Description
CONN HEADER .100 DUAL STR 66POS
Datasheet Download
PBC33DFEN.pdf
Availability of PBC33DFEN
QUANTITY
PBC33DFEN Order Process
Ship out your order
Specifications of PBC33DFEN
Internal Part NumberEIS-PBC33DFEN
Number of Positions66
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.318" (8.08mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PBC33DFEN
Related LinksPBC3, PBC33DFEN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PBC33DFEN Details Description
Related parts for PBC33DFEN
DSUB CABLE - CFP25G/AE25M/CFP25G datasheet.pdf
IC USB/AC BATT CHRGR W/PPM 20QFN datasheet.pdf
ENCODER ROTARY 12-24V 256RES 5M datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 11A TO-220FP datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 05VIN 05VOUT datasheet.pdf
RES SMD 750 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CABLE ASSY 120" RP TNC MALE-FEM datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf