Sullins Connector Solutions PBC35SAGN
PBC35SAGN picture photo
Mfg. Part Number
PBC35SAGN
Brief Description
CONN HEADER .100 SINGL STR 35POS
Datasheet Download
PBC35SAGN.pdf
Availability of PBC35SAGN
QUANTITY
PBC35SAGN Order Process
Ship out your order
Specifications of PBC35SAGN
Internal Part NumberEIS-PBC35SAGN
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PBC35SAGN
Related LinksPBC3, PBC35SAGN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PBC35SAGN Details Description
Related parts for PBC35SAGN
RES 430K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 300MW TO92S datasheet.pdf
RES SMD 12.7 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 9POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
OSCILLATOR TTL PROG 5V ST SMD datasheet.pdf
IC SHIFT REGISTER SGL 8B 14TSSOP datasheet.pdf
FIBER .3 SMA-SMA datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 50V C0G 0805 datasheet.pdf
RES 115K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf