Sullins Connector Solutions PBC35SBAN
PBC35SBAN picture photo
Mfg. Part Number
PBC35SBAN
Brief Description
CONN HEADER .100 SINGL R/A 35POS
Datasheet Download
PBC35SBAN.pdf
Availability of PBC35SBAN
QUANTITY
PBC35SBAN Order Process
Ship out your order
Specifications of PBC35SBAN
Internal Part NumberEIS-PBC35SBAN
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PBC35SBAN
Related LinksPBC3, PBC35SBAN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PBC35SBAN Details Description
Related parts for PBC35SBAN
INDUCTOR COMMON MODE 57UH SMD datasheet.pdf
IC DETECTOR VOLTAGE 2.5V 5TSOP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 125V datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 28-SSOP datasheet.pdf
MINIATURE BASIC SWITCH datasheet.pdf
IC OPAMP GP 4.5MHZ RRO SOT23-6 datasheet.pdf
IC RESET WATCHDOG TIMER 8MSOP datasheet.pdf
RES 12.1K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 5.36K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
INDUCTOR 7.6 X 6.9 X 3.0 6.8UH datasheet.pdf