Amphenol Industrial PC00SE-18-32S(SR)
PC00SE-18-32S(SR) picture photo
Mfg. Part Number
PC00SE-18-32S(SR)
Brief Description
CONN RCPT 32POS WALL MNT SKT
Datasheet Download
PC00SE-18-32S(SR).pdf
Availability of PC00SE-18-32S(SR)
QUANTITY
PC00SE-18-32S(SR) Order Process
Ship out your order
Specifications of PC00SE-18-32S(SR)
Internal Part NumberEIS-PC00SE-18-32S(SR)
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions32
Shell Size - Insert18-32
Contact FinishGold
FeaturesStrain Relief
Contact Finish Thickness-
Current Rating7.5A
Voltage - Rated600VAC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PC00SE-18-32S(SR)
Related LinksPC00SE-1, PC00SE-18-32S(SR) Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
PC00SE-18-32S(SR) Details Description
Related parts for PC00SE-18-32S(SR)
IC ASYNCH COMM ELEMENT 48-TQFP datasheet.pdf
IC SCHMT TRIG BUFF/DVR 8B 20DIP datasheet.pdf
IC RCVR DIFF 5V/3.3V 16-SOIC datasheet.pdf