Vishay/Beyschlag PC0200WJ30238BJ1
PC0200WJ30238BJ1 picture photo
Mfg. Part Number
PC0200WJ30238BJ1
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 3000PF 14KV DISK
Datasheet Download
PC0200WJ30238BJ1.pdf
Availability of PC0200WJ30238BJ1
QUANTITY
PC0200WJ30238BJ1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PC0200WJ30238BJ1
Internal Part NumberEIS-PC0200WJ30238BJ1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesP
PackagingBulk
Capacitance3000pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated14000V (14kV)
Temperature Coefficient-
Mounting TypeRequires Holder
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / CaseDisk, Metal Fitting - Threaded
Size / Dimension7.874" Dia (200.00mm)
Height - Seated (Max)1.969" (50.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
FeaturesHigh Voltage
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PC0200WJ30238BJ1
Related LinksPC0200WJ, PC0200WJ30238BJ1 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
PC0200WJ30238BJ1 Details Description
Related parts for PC0200WJ30238BJ1
RES SMD 35.7K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
DIP CODED ROTARY SWITCH datasheet.pdf
ENCODER ROTARY 5-12V 10RESOL .5M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
RES 12.4K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 48.7 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 470 OHM 2% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 549K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.67K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4500K 2SMD datasheet.pdf
CAP CER 75PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf