t-Global Technology PC93-100-100-2.0-0
PC93-100-100-2.0-0 picture photo
Mfg. Part Number
PC93-100-100-2.0-0
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
PC93 SHEET 100X100X2MM
Datasheet Download
PC93-100-100-2.0-0.pdf
Availability of PC93-100-100-2.0-0
QUANTITY
PC93-100-100-2.0-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of PC93-100-100-2.0-0
Internal Part NumberEIS-PC93-100-100-2.0-0
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDie-Cut Tolerence Guide
Product Training ModulesNon-Silicone Gap Filler
MSDS Material Safety DatasheetPC93 MSDS
Featured ProductPC93 Series Non-Silicone Gap Filler
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
SeriesPC93
UsageSheet
ShapeSquare
Outline100.00mm x 100.00mm
Thickness0.079" (2.00mm)
MaterialNon-Silicone
Adhesive-
Backing, Carrier-
ColorGray
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity2.0 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PC93-100-100-2.0-0
Related LinksPC93-100-, PC93-100-100-2.0-0 Datasheet, t-Global Technology Distributor
PC93-100-100-2.0-0 Details Description
Related parts for PC93-100-100-2.0-0
IC OTP 2MBIT 150NS 32DIP datasheet.pdf
RES SMD 127K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CABLE RJ45 2M IND PLUG-PLUG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
RES SMD 2.4K OHM 1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
IPD M8 NONSHLD 3W SPST 2M datasheet.pdf
RES SMD 3.83K OHM 1% 1/3W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 400NH 23A 1.18 MOHM datasheet.pdf
IGBT 650V 80A 267W TO-247 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 55POS JAM NUT PIN datasheet.pdf