t-Global Technology PC93-100-100-3.0-0
PC93-100-100-3.0-0 picture photo
Mfg. Part Number
PC93-100-100-3.0-0
Brief Description
PC93 SHEET 100X100X3MM
Datasheet Download
PC93-100-100-3.0-0.pdf
Availability of PC93-100-100-3.0-0
QUANTITY
PC93-100-100-3.0-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of PC93-100-100-3.0-0
Internal Part NumberEIS-PC93-100-100-3.0-0
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDie-Cut Tolerence Guide
Product Training ModulesNon-Silicone Gap Filler
UsageSheet
ShapeSquare
Outline100.00mm x 100.00mm
Thickness0.118" (3.00mm)
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity2.0 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PC93-100-100-3.0-0
Related LinksPC93-100-, PC93-100-100-3.0-0 Datasheet, t-Global Technology Distributor
PC93-100-100-3.0-0 Details Description
Related parts for PC93-100-100-3.0-0
TRIMMER 200K OHM 0.1W TH datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS 5.08MM datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 1VA THRU HOLE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .050 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.15A 8SO datasheet.pdf
REPLACE COVER 4022PB STATION datasheet.pdf
CONN PLUG 35 POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
Connector Socket 50 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf