t-Global Technology PC93-25-25-5
PC93-25-25-5 picture photo
Mfg. Part Number
PC93-25-25-5
Brief Description
THERMAL PAD 25X25X5MM
Datasheet Download
PC93-25-25-5.pdf
Availability of PC93-25-25-5
QUANTITY
PC93-25-25-5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PC93-25-25-5
Internal Part NumberEIS-PC93-25-25-5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDie-Cut Tolerence Guide
Product Training ModulesThermal Interface Product Selection
Non-Silicone Gap Filler
MSDS Material Safety DatasheetPC93 MSDS
Featured ProductPC93 Series Non-Silicone Gap Filler
FamilyThermal - Pads, Sheets
SeriesPC93
UsageSheet
ShapeSquare
Outline25.00mm x 25.00mm
Thickness0.197" (5.00mm)
MaterialNon-Silicone
Adhesive-
Backing, Carrier-
ColorGray
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity2.0 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PC93-25-25-5
Related LinksPC93-2, PC93-25-25-5 Datasheet, t-Global Technology Distributor
PC93-25-25-5 Details Description
Related parts for PC93-25-25-5
RES SMD 27.4 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL R/A 32POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EYELET datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 6POS VERT 7.62MM datasheet.pdf
CAP CER 47PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.300" (7.62mm) datasheet.pdf
RES 71.5K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 64.9K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf