t-Global Technology PC93-30-30-2
PC93-30-30-2 picture photo
Mfg. Part Number
PC93-30-30-2
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
THERMAL PAD 30X30X2MM
Datasheet Download
PC93-30-30-2.pdf
Availability of PC93-30-30-2
QUANTITY
PC93-30-30-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of PC93-30-30-2
Internal Part NumberEIS-PC93-30-30-2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDie-Cut Tolerence Guide
Product Training ModulesThermal Interface Product Selection
Non-Silicone Gap Filler
MSDS Material Safety DatasheetPC93 MSDS
Featured ProductPC93 Series Non-Silicone Gap Filler
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
SeriesPC93
UsageSheet
ShapeSquare
Outline30.00mm x 30.00mm
Thickness0.079" (2.00mm)
MaterialNon-Silicone
Adhesive-
Backing, Carrier-
ColorGray
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity2.0 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PC93-30-30-2
Related LinksPC93-3, PC93-30-30-2 Datasheet, t-Global Technology Distributor
PC93-30-30-2 Details Description
Related parts for PC93-30-30-2
IC CPU SUPRV 64K EE RST HI 8SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 14POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS R/A .050 DIP datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 133MHZ 100TQFP datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 24VIN 12VOUT SMD datasheet.pdf
CAP POLY 2.2UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
Connector Socket 12 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf