Susumu PCMB053T-3R3MS
PCMB053T-3R3MS picture photo
Mfg. Part Number
PCMB053T-3R3MS
Brief Description
FIXED IND 3.3UH 5A 38 MOHM SMD
Datasheet Download
PCMB053T-3R3MS.pdf
Availability of PCMB053T-3R3MS
QUANTITY
PCMB053T-3R3MS Order Process
Ship out your order
Specifications of PCMB053T-3R3MS
Internal Part NumberEIS-PCMB053T-3R3MS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1
SeriesPCMB
PackagingCut Tape (CT)
Type-
Material - Core-
Inductance3.3µH
Tolerance±20%
Current Rating5A
Current - Saturation7A
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)38 mOhm Max
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1919 (4848 Metric)
Size / Dimension0.191" L x 0.185" W (4.85mm x 4.70mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PCMB053T-3R3MS
Related LinksPCMB053, PCMB053T-3R3MS Datasheet, Susumu Distributor
PCMB053T-3R3MS Details Description
Related parts for PCMB053T-3R3MS
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 24V datasheet.pdf
MOSFET N-CH 150V 29A TO-220AB datasheet.pdf
RES SMD 287 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1MHZ RRO 14TSSOP datasheet.pdf
IC SUPERVISOR HEX 1% 20TQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
LED MT SR VERT 1.195" 5MM 3LD datasheet.pdf
RES 0.365 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
LENS ASSY 1P 21.6MM RND 14.65MM datasheet.pdf